KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 9966017
nr 996 6017
Evert Lundquist
(1904-1994), Sverige
Kolteckning, Evert Lundquist (1904-1994), "Ljuset", signerad, motivet: 48x28
Utrop:
6.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 23 november 2015
kl 19:23:15
1.700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
3.200 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
Evert Lundquist
Läs mer om Evert Lundquist